Сучасні УФ-чорнила виготовляються на основі полімеризованих під впливом УФ-випромінювання
речовин. Процес полімеризації незворотній, тому такі чорнила насичені, яскраві, жиро- і водостійкі, створюють довговічні зображення з високою стійкістю до стирання та хімічно активних речовин.
Використання УФ-твердого чорнила вирішує одну з головних технологічних проблем – повільне закріплення звичайних офсетних фарб на відбитку. Це значно розширює асортименти доступних для друку матеріалів. Відмінні адгезійні властивості чорнила дозволяють наносити фарбу на будь-яку основу.
Зручність використання:
— УФ чорнила однокомпонентні, в них немає елемента, що випаровується, тому вони поєднують у собі властивості миттєво застигати на запечатаній поверхні і не засихати на принтері.
— Оскільки для УФ-чорнила не потрібне попереднє розведення розчинником (фарби постачаються у готовому до використання вигляді), суттєво скорочується час підготовки до друку.
— Після застигання ультрафіолетового чорнила немає ризику «змащування» відбитка. Це прискорює виробництво та знижує відсоток браку.
Екологічність:
– При тривалому контакті зі шкірою УФ-тверде чорнило досить агресивне, воно може викликати алергічну реакцію. Разом з цим компоненти у складі чорнила мають менш виражений запах у порівнянні з сольвентним чорнилом, що дозволяє застосовувати УФ-друк в інтер’єрі.
– Робота потужних УФ-сушок призводить до виділення шкідливого для організму озону. Цей недолік усувається після встановлення спеціальних озонових фільтрів.
Необмежений вибір матеріалу для запечатування:
– паперові носії (матовий та глянсовий папір, папір на фотооснові);
– Полімерні плівки (глянсові, матові, зі світлорозсіювальним покриттям);
– Банерні матеріали (на синтетичній основі з водостійким покриттям);
– Текстиль (полотно та синтетичні тканини).